Двејн Вејд отворено призна дека неговото дете е трансродово лице (ВИДЕО)

НБА ѕвездата Двејн Вејд неодамна гостуваше во емисијата на легендарната Елен Деџенерис и откри за јавноста дека неговото 12-годишно дете е трансродово.

Всушност, таа е родена како момче по име Зион, но сака да ја викаат Заја и за неа да се зборува во женски род.

View this post on Instagram

Perfect Sunday ❤❤

A post shared by Gabrielle Union-Wade (@gabunion) on

„Заја, нашата 12-годишна ќерка, родена како момче по име Зион, еден ден дојде дома и рече дека сака да разговара со нас: Мислам дека сум спремна да ја живеам вистината. Сакам кога за мене зборувате и ги користите термините ‘таа’ и ‘нејзино’. Би сакала да ме виката Заја“, објасни Вејд.

Потоа тој додаде дека со неговата сопруга, актерката Габриел Унион, тие се двајца многу горди родители.

„Ја погледнав и ѝ реков дека е лидер. Ова е нашата можност да ѝ овозможиме да биде глас. Тоа се уште ќе биде преку нас, бидејќи има само 12 години, но со текот на времето сама ќе биде својот глас“, заклучил Двејн.

Слични објави

За мирна ноќ: Совети како да го олесните спиењето со затнат нос

Еспресо

ЕВА ХЕРЦИГОВА (46) гордо ги покажа ГОЛИТЕ ГРАДИ: Вака изгледа жена задоволна од својот изглед (ФОТО)

Igor

,,Очајната домаќинка” поради поткуп е осудена на казна затвор

Igor

Боба ѝ приреди на Лепа Брена изненадување за Денот на вљубените: Ѝ подари 1001 роза

Еспресо

ГАВАЗОВА предизвика колапс во Полихроно: ЗАДНИКОТ ВО ПРВ ПЛАН! (ФОТО)

Igor

Брук Шилдс во минијатурно бикини ги потсети фановите на култниот филм: Уште една плава лагуна

Слободен печат

Остави Коментар

4 + шест =

Слични објави

За бунтовни невести: Венчаници во боја (ФОТО)

Igor

ЗА РЕЛАКСИРАЊЕ: Пијалак кој ќе ве ослободи од напнатоста во мускулите (РЕЦЕПТ)

Igor

Ниту Ирина, ниту Гага – Бредли Купер во врска со 8 години постара актерка?

Igor

КИМ КАРДАШИЈАН стана мајка по 4-ти пат: Веднаш по породувањето ги објави РАДОСНИТЕ ВЕСТИ!

Igor

Што ти требаше ова?! Пејачката Николија не би ја препознала ниту родената мајка! (ФОТО)

Igor

Едноставна, а превкусна чоколадна торта од палачинки

Igor