Џастин Тимберлејк проговори за траумите кои ги доживеа на почетокот од кариерата (ВИДЕО)

Еден од омилените пејачи низ целиот свет кој веќе со години не се симнува од листата на најпопуларни изведувачи, Џастин Тимберлејк (39), раскажа како во минатото не секогаш поминувал славно.

На некои од трауматичните искуства и денес се сеќава, а сподели и голема тајна со своите обожаватели после толку години. Се работи за периодот на почетокот од неговата кариера, кога доживеа голема непријатност.

Џастин раскажал како не многу долго откако ја започнал соло кариерата, кон него „летале“ шишиња со урина. Станува збор за неговиот настап на концертот со легендарните „Rolling Stones“ во Торонто 2003 година.

„Само се сеќавам дека му реков на бендот пред да излезам на сцената: Мислам дека ова нема да помине добро. Така и беше. Не беа секогаш добри моментите за мене“, истакнал во емисијата кај водителот Грејм Нортон.

Иако било очекувано дека ќе го прекине настапот, тоа не го направил, туку одлучил да остане на бината и да се соочи со шишињата урина. За време на првата песна играл, па шишињата го „утнале“, но додека седел покрај клавирот за време на втората песна, едно шише го погодило во главата.

View this post on Instagram

BELIEVE

A post shared by Justin Timberlake (@justintimberlake) on

„После тоа престанаа да ги фрлаат. Или снемаа нерви, бидејќи останав на бината или им снемало урина“, се пошегувал Тимберлејк, кој на почетокот на својата кариера беше фронтмен на еден од најпопуларните машки бендови N Sync.

Неговиот прв соло-албум е објавен во 2002 година и продаден ширум светот во повеќе од 7 милиони примероци.

Слични објави

Еве кога мажите немаат желба за водење љубов

Igor

Четири работи кои ќе ги сфатите дури откако ќе станете родители

Еспресо

Штрудла со афион

Igor

ПЕТ РАБОТИ кои не сте ги знаеле за Вера Мештеровиќ: Во лето се грејам со фен

Igor

Водителот Стефан Лазаров од „Ексклузив“ направи трансфер во друга телевизија – дознајте каде (ВИДЕО)

Igor

Која е тајната на совршената домашна пица?

Igor

Остави Коментар

два × два =

Слични објави

Нема да и биде добро на Карелуша кога ќе се потсети како изгледала на нејзиниот прв настап (ВИДЕО)

Васко Спасоски

За оваа фотографија Карлеуша собра повеќе од 100.000 лајкови за еден ден!

Слободен печат

Хрватската пејачка гола ужива на Бали: Влезе во када полна со цвеќе, а се околу неа е луксузно! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кралицата четири часа разговарала со принцот Хари: Му забранила една работа и му кажала зборови од кои се наежил

Еспресо

Хороскопски знаци со најголем талент за лажење

Igor

Карлеуша се пофали со стомачните мускули: Тијана Дапчевиќ и Јелена Розга се воодушевија! (ФОТО)

Еспресо