Чуда се случуваат: Гавазова направи нешто на кое Велевска не остана рамнодушна! (ВИДЕО)

Нашите најпопуларни фолк-пејачки покажаа дека сакаат да шират љубов на естрадата!

Фолк-пејачките Елена Велевска и Сузана Гавазова до вчера важеа за можеби едни од најлутите ривалки на естрадата.

Тиквата помеѓу нив две пукна кога пред неколку години преку медиумите си упатија грст навредливи зборови, а нивната војна траеше со години…

Но, како велат, времето е лек за се, па така Велевска и Гавазова успеаа да ги надминат недоразбирањата кои ги имаа помеѓу себе.

Денеска можеби не се најдобри другарки, но сепак во неколку наврати пејачките покажаа почит една спрема друга.

Еден таков доказ е ѝ тоа што Сузана пред неколку дена на една наша телевизија испеа песна на Елена. Станува збор за песната „Говорот на телото“, која важи за една од најдобри во кариерата на Велевска.

Фото: Принтскрин

Во знак на благодарност, Елена јавно го сподели видеото на својот профил на Фејсбук со коментар дека ѝ честита на изведбата.

Погледнете  го настапот на Гавазова со песна на Велевска.

Слични објави

Хороскопот открива: Која е идеалната професија за вас

Еспресо

Дел од необјавено интервју со Шабан Шаулиќ: Многу брзо ми помина животот, тој „горе“ одлучува колку и кога! (ФОТО)

Васко Спасоски

Трагедија! Пејачка загинала од пиротехника додека пеела на сцена (ВИДЕО)

Igor

ТУКА СЕ СОКРИЈА Меган Маркл и принцот Хари: Божиќ од бајките! (ФОТО)

Еспресо

Преубавата манекенка Викторија Јаначковиќ објави фотка за која долго ќе се зборува! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кортни Кардашијан објавила полугола селфи фотка, а Џеј Ло ѝ дала комплимент кој долго ќе го памети (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

5 × 4 =

Слични објави

Брендон и Бренда 19 години по завршувањето на „Беверли Хилс“ повторно заедно (ФОТО)

Igor

Бруно Марс ќе биде ѕвездата на сопствениот Дизни мјузикл! (ВИДЕО)

Еспресо

Џенифер Лопез по 18 години призна голема грешка: Тоа е работа која не можам да ја прежалам

Еспресо

Славните дами воодушевија: Најубавите аутфити од доделувањето на MAC наградите (ФОТО)

Еспресо

Двојна прослава: Кралицата Елизабета денес на Велигден го слави и 93-от роденден (ВИДЕО)

Igor

Лак за нокти: Ако одберете некоја од овие нијанси, нема да згрешите (ФОТО)

Igor