17.8 C
Скопје
12:04 - 27 февруари, 2024

Хороскопски знаци на кои паричникот ќе им биде полн во јули

Хороскопот за јули генерално не носи добри вести – напнатоста што растеше во текот на целиот јуни сега може да експлодира. Сепак, некои хороскопски знаци ќе имаат среќа.

Рак
На самиот почеток на месецот ве очекува тензичен период, но конјункцијата на Венера и Марс на 13 јули паѓа токму во вашето поле на парите и ви носи одлично освежување. Ако барате работа, очекувајте добра понуда, а тоа не само што ќе биде финансиски поттик, туку и ќе разбуди нова креативност кај вас и ќе ве внесе во некои нови кругови.

Лав
Вие сте исклучително мотивирани да ги зголемите приходите овој месец и тоа ќе ви донесе нови можности за заработка. Проблемот е во тоа што ќе имате и фиксни трошоци, така што парите нема само да пристигнуваат, туку и постојано ќе се трошат. Гледајте го тоа од светлата страна – навистина ќе имате сè што сакате, освен пари „на куп“. Шансата да заштедите ќе се појави дури на крајот на месецот.

Вага
Младата месечина ќе се наоѓа во вашето поле на материјалното богатство, па сè што ќе започнете ќе вроди со плод. Ако колегите и познајниците поврзани со вашата стара работа ви дадат понуда, не пропуштајте ја.

Слични објави

Убави вести: Крајот на зимата ќе им донесе голема среќа на три хороскопски знаци

еспресо

(Видео) Згодниот Педро Паскал пијан ја прими наградата САГ: „Правам будала од себе, но ви благодарам многу“

еспресо

Учесничка во „Ѕвездите на Гранд“ со шокантна молба до Саша Поповиќ: „Те молам врати ме на сцена, ќе дојдам гола“

еспресо

Ана Севиќ проговори за работата: „Себеси постојано се критикувам“

еспресо

Астропрогноза за вторник, 27 февруари: Важни вести за Раковите, пари за Вагите

еспресо

Популарен рапер убиен во Амстердам: Го изрешетале на улица

еспресо
Се вчитува....