9.8 C
Скопје
6 декември, 2021

(ФОТО) ЦВЕТЕН РАЈ НА 1.100 МЕТРИ НАДМОРСКА ВИСИНА: Искусна фризерка, „исфризирани“ цвеќиња!

Славица Јуван има двор од кој застанува здивот, на локација – од која ќе ве „заболе главата“, се разбира, од убавини!

Дворот на оваа цветна дама се наоѓа на 1.100 метри надморска висини, во Голема Црцорија,село во областа Славиште, во близина на Крива Паланка, а се простира на околу 1.000 квадратни метри.

Славица има вешти раце – по професија е фризерка, со работно искуство од 30 години, а во слободно време – се посветува на својот преубав двор и на убавиците во него. Како што на нејзините клиентки им ги средува косите до совршенство и ги разубавува, таков однос нашата соговорничка има и кон цвеќињата.

– Со цвеќиња се занимавам од детството, цвеќињата се за мене како најблиски пријателки, со нив зборувам, се смејам, и си ги кажувам сите мои убави и лоши моменти. Тие за мене се живот, а дворот е рај во кој уживам од утро до мрак.

Славица одгледува разновидни цвеќиња и растенија за сите сезони во годината. Вели дека за неа сите цвеќиња се убави, и дека не може да издвои едно што е посебно – сите се посебни на свој начин!

– Секое цвеќе си има своја посебна убавина, пријатна за око и за себе, – одлучна е нашата соговорничка.

А, што им препорачува на оние кои сакаат да започнат со одгледување на цвеќе?

– Моја препорака е: сакајте ги цвеќињата, ќе ви го променат животот!

Инаку, Славица Јуван е членка на Фејсбук групата …ДВОРЧЕТО…, група која ви ја препорачуваме да си станете член и да се изнагледате преубави објави!

УЖИВАЈТЕ ВО ФОТОГАЛЕРИЈАТА. 

А ВАКА ИЗГЛЕДА ДЕНЕС ВО ЦВЕТНИОТ РАЈ НА СЛАВИЦА ВО ГОЛЕМА ЦРЦОРИЈА, КАДЕ СНЕГУЛКИТЕ ТАНЦУВААТ СО РАСТЕНИЈАТА.

ФОТО – ПРИВАТНА АРХИВА

Слични објави

НАЈГОЛЕМИТЕ ЛАЖГОВЦИ ВО ХОРОСКОПОТ: Бели лаги или сериозен проблем со кажување на вистината?

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ОМИЛЕНОТО ЈАДЕЊЕ НА ВОЛТ ДИЗНИ: Семеен рецепт за чили кој потекнува од 1958 година

Еспресо

(ФОТО) ТРЕТО ПА МАШКО: Актерот Кирил Трајковски – Максим по третпат стана татко

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ГОТВИМЕ СО ТЕА: Магичен солен ролат во форма на елка

И. Т.

Ѝ ВЕЛЕЛЕ ДЕКА Е ГРДА, А СЕГА Е НАЈУБАВАТА ПЕНЗИОНЕРКА НА СВЕТОТ: Супермоделот Тајра Бенкс наполни 48 години

И. Т.

(ФОТО) Четири „најнесреќни“ невестински фустани што би требало да се заборават

А. Г.
Се вчитува....