Кризниот штаб одлучи: Забрана за сите летови од Велика Британија

Премиерот Зоран Заев на Фејсбук напиша дека на денешниот кризен ковид-19 штаб била донесена одлука за забрана на сите летови од Велика Британија во Македонија.

„После најновите информации поврзани со појавата на забрзано ширење на коронавирусот во Велика Британија, на денешниот главен кризен КОВИД-19 штаб донесовме одлука за забрана за сите летови од Велика Британија во Северна Македонија.

Дополнително, се воведува и задолжителна 14-дневна самоизолација за сите патници што по воздушен или копнен пат, директно или индиректно пристигнуваат од Велика Британија во Северна Македонија.“, напиша Заев на Фејсбук.

Слични објави

Јанакиески доби условна казна за „Шамарите во Центар“, а Груевски година ипол затвор

Слободен Печат

Една по една се затвораат вратите за македонските туристи

Една од најпознатите фитнес-инфлуенсерки ја покажа неверојатната 3-годишна трансформација! (ВИДЕО)

Еспресо

Трамп или Бајден, кој ќе биде следниот претседател на САД?

Слободен Печат

Дара Бубамара на роденденот на Јелена Карлеуша се појавила со „мечка“ од 150.000 евра (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Откријте кој ден во 2021 година ќе ви биде најсреќен според вашиот хороскопски знак

Еспресо

Остави Коментар

единаесет + 19 =

Слични објави

ФОТО|Списанието „Тајм“ за прв пат избра дете на годината!

Еспресо

Се нaмалува бројот на активни случаи, задолжителен ПЦР-тест за патниците од Косово кои транзитираат низ земјава

Слободен Печат

Метју Пери повторно ги запрепасти фановите со изгледот: Гол задник, повеќе од 25 килограми вишок… (ФОТО)

Еспресо

„Тежок“ е дури 9 милиони долари – Џо Бајден влегува во Белата куќа со сериозно конто

Слободен Печат

Мицкоски и Заев на полноќ се степале во ноќен бар!

Слободен Печат

Стефанија Гаштарска и нејзината мајка Марија: Многу се жртвувавме и двете, но нè тешеше фактот дека успешните приказни се тешки