7.8 C
Скопје
01:33 - 20 мај, 2022

(ВИДЕО) РУНИ МАРА ВО УЛОГА НА ОДРИ ХЕПБЕРН: Се снима документарец за легендарната глумица, а на Руни Мара не ѝ е првпат да ја глуми славната колешка!

Убавата глумица Руни Мара е одбрана да ја глуми славната Одри Хепберн во новиот биографски филм посветен на иконата на стилот и легендарната актерка. 

Филмот е насловен Call Me By Your Name, а во режија е на Лук Гвадагина.

Филмот е поддржан од Ејпл Студио, а сценариото е на Мајкл Митник.

Да потсетиме, во 2013 година глумицата Руни Мара веќе се појави во едно видео инспирирано од стилот на Одри. Станува збор за рекламната кампања на тогаш новиот женски парфем на Келвин Клајн наречен Даунтаун.

„За да имате убави очи, гледајте во другите очи. За да имате убави усти, зборувајте сè најубаво за другите. За да имате убаво држење, знајте дека никогаш не сте сами“, вака еднаш објасни Одри на што се должи нејзината убавина.

Ќе се согласите, нели, дека Руни Мара во грациозноста и во ликот многу наликува на легендарната Одри.

Слични објави

Запленет автомобилот на Шарлин од Монако, Алберт не ѝ дозволува веќе да вози – тажна причина

Еспресо

Луѓето со крвна група А имаат поголем ризик од инфаркт

Еспресо

(ФОТО) Тетоважите на Криси Тајген, Хејли Бибер и Аријана Гранде се вистински хит: Летен тату-тренд кој ги преплави социјалните мрежи

М.Р.

Збогум за Вангелис, славниот грчки композитор почина во Париз

Еспресо

Зеленски во везена кошула го слави Денот на Вишиванка, еве ја симболиката

Еспресо

(ФОТО) Поранешното момче на Цеца се прегрнува со оваа пејачка: Сандра била гостинка на роденденската прослава на Боогдан!

М. Р.
Се вчитува....