Актерката позната како Хурем султан го откри името на својата ќеркичка

Актерката Мерјем Узерли пред шест години, за време на нејзината прва бременост, се соочи со еден од најтешките периоди од нејзиниот живот. Тогаш таа сама ја пречека својата прва ќерка Лара, но овој пат не е сама, но таткото на нејзиното второ дете сè уште се крие од јавноста.

Турската актерка, која ја гледавме во улогата на султанката Хурем во серијата „Сулејман Величенствениот“, ја објави среќната вест на својот инстаграм – профил.

Со неколку фотографии, таа на своите обожаватели им откри дека во петокот го родила своето второ дете, девојче кое таа и нејзиниот партнер го нарекле Лили Кои.

Најмила моја Лили Кои… Лара, тато и јас сме многу среќни што пристигна во нашето семејство. Ние сме благословени и среќни што ни се придружи“, напиша Мерјем во описот на првите фотографии со својата ќерка.

Instagram
Instagram

Иако минатиот септември ја откри својата втора бременост, актерката не сакаше да го открие идентитетот на таткото на нејзината ќерка, кој не сакал да се експонира во јавноста.

Но, изминатиов период турските медиуми почнаа да шпекулираа дека таткото на бебето е популарниот турски актер Каглар Ертугрул. Но, никој од нив досега не ги потврди или негираше овие гласини.

Instagram
Instagram

Со самата најава за раѓањето на нејзината ќерка, таа остана дискретна, почитувајќи ја желбата на својот сакан.

Instagram
Instagram

Лара долго време сакаше брат или сестра, јас сум пресреќна што нејзината желба наскоро ќе се оствари. И јас сум среќна затоа што основам свое семејство“, изјави Мерјем во интервју минатата година.

Имено, пред да ја роди својата прва ќерка, актерката се соочувала со сериозни здравствени проблеми, а додека се обидуваше да се опорави, остана бремена. Во тоа време, нејзиниот партнер, претприемачот Кан Атеш, ја принудувал актерката да абортира, но таа одбила. Нивната врска заврши неславно, целосно прекинувајќи ги контактите и таа сепак одлучи да ја донесе на свет Лара.

Instagram
Instagram

Од тие бурни периоди во нејзиното минато, Мерјем не зборува за нејзиниот приватен живот, одлучувајќи среќата во нејзиниот живот да ја чува за себе.

Слободен Печат.

Слични објави

Привлечете среќа, љубов и пари во домот: Поставете фигура од слон на овие места

Igor

Групата „Ареа“ има нова песна – „Те спомнувам“ (ФОТО)

Слободен печат

Поранешниот член на „Браво бенд“, Жика најавува нова песна!

Слободен печат

Били Ајлиш е стилска икона за 2019 година! (ФОТО)

Слободен печат

Деколте од МИЛИОН долари! За оваа Македонка велат дека е сопственичка на најубавите гради! (ФОТО)

Слободен печат

И Роналдо го спушташе погледот: Никол и неговата вереница во војна со деколтеата (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

три × 5 =

Слични објави

Направете го сами најдоброто и најевтиното средство за чистење стакло (ВИДЕО)

Igor

Војвотката во совршен празничен фустан, потсетува на принцезата Дајана (ФОТО)

Слободен Печат

Кучињата ги препознаваат лошите луѓе

Igor

Новогодишна бајка! Погледнете како Карлеуша го украси својот дом! (ВИДЕО)

Слободен печат

Лука Јовиќ и Софија Милошевиќ раскинале: Фудбалерот на Реал Мадрид ја „откачил“ убавата манекенка (ФОТО)

Слободен печат

Топ 10 манекенки кои ја одбележаа 2019 година! (ВИДЕО)

Слободен Печат
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian