19.8 C
Скопје
22:25 - 19 мај, 2024

Ознака : трибјут бенд

Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

(Фото+Видео) Македонија го доби својот прв домашен вистински трибјут бенд: Вака изгледа и звучи „Бело копче“ Tribute „Бијело дугме“

Еспресо
Откако повеќе не постојат или стануваат се$ понедостижни да се видат собрани заедно во нивните  оригинални постави, стана пракса легендарните светски бендови, но и оние...