24.8 C
Скопје
12:28 - 25 мај, 2024

Ознака : тофу

Дестинации и Дегустации

ИСХРАНА ВО БОЈА: Како белата храна ве прави поздрави?

Igor
Белата боја на храната најчесто се поврзува со „лоши јаглехидрати“ како брашното, печивата, белиот ориз и многумина веруваат дека белата храна не е здрава. Но,...