16.8 C
Скопје
23:33 - 19 мај, 2024

Ознака : Марија Калесникава

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдерЧудесни жени

Од ќелија-на интензивна во болница: Што навистина се случи со белоруската опозиционерка Марија Калесникава?

Еспресо
Белоруската опозиционерка Марија Калесникава, осудена на 11 години затвор, е однесена на интензивна нега во Гомел. Ова го соопшти штабот на Виктор Бабарико, со кој...