25.8 C
Скопје
13:40 - 25 мај, 2024

Ознака : лорета лин

СветСлајдерСцена

Почина Лорета Лин: Била ќерка на рудар, се омажила на 15 години и успеала да стане кралица на кантри музиката

еспресо
Лорета Лин, ќерка на рудар од Тенеси и сопруга на шверцер на алкохол, која стана една од најголемите ѕвезди на американската кантри музика и водечка...