11.8 C
Скопје
01:18 - 15 април, 2024

Ознака : кирсти алеј

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Почина Кирсти Алеј, назаборавна во филмовите „Види кој зборува“ и „На здравје“

Еспресо
Нејзината смрт ја објавија нејзините деца на социјалните мрежи, а ја потврди и нејзиниот менаџер Донован Датри.  Кирсти Алеј, двократна добитничка на Еми, која глумеше...