18.8 C
Скопје
06:31 - 13 јуни, 2024

Ознака : Кимберли Херин

СлајдерСцена

Кимберли Херин пронајдена мртва во нејзиниот дом – остави печат во „Истерувачи на духови“

Еспресо
Поранешната Плејбој зајачица и актерка Кимберли Херин почина на 65-годишна возраст, јавуваат американските медиуми. Познатата актерка, која одигра забележителна улога во филмот „Ghostbusters“ („Истерувачи на...