11.8 C
Скопје
00:37 - 15 април, 2024

Ознака : каили

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Мецола: Европскиот парламент ќе спроведе истрага по апсењето на потпретседателката Каили

Еспресо
Европскиот парламент ќе спроведе внатрешна истрага по апсењето на потпретседателката Ева Каили како дел од истрагата за корупција. Ова го соопшти претседателката на Европскиот парламент...