17.8 C
Скопје
05:58 - 13 јуни, 2024

Ознака : јелена тинска

СветСлајдерСцена

Песната „Ти само буди довољно далеко“ ја крие приказната за фаталната љубов на поранешната екс-ју икона

еспресо
Познатата српска актерка, балерина и водителка Јелена Тинска е една од иконите на поранешна Југославија. Таа беше дел од култната група „Локице“, која го придружуваше...