19.8 C
Скопје
02:38 - 18 јуни, 2024

Ознака : јагнешка чорба

Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

ВЕЛИГДЕНСКА ЈАГНЕШКА ЧОРБА: Фантастичен рецепт од Теа

Ј.К.Д
Започнавме убава соработка со една врвна готвачка која секое јадење го претвара во магија од вкусови – Теодора Георгиевска. Оваа извонредна мајсторка и една од највлијателните...