Ознака : идоли

Ви Препорачуваме Лајфстајл Ретро

Сајмон и Гарфункел го објавиja 4. издание, „Идоли“ почнаа со снимање на првиот албум и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо
Денешниот ден во музичката историја ќе го паметиме по објавувањето на неколку култни албуми, чии песни и ден денеска се слушаат. Во продолжение прочитајте за...