35.8 C
Скопје
19:41 - 15 јули, 2024

Ознака : „Graceful“

ЕспресоСлајдер

Откриено каде Путин ја крие својата јахта, сменето ѝ е и името: „Сега се вика кит убиец“

Еспресо
Јахтата на Владимир Путин, „Graceful“ е видена во движење седум месеци откако ја напушти Германија и влезе во пристаништето Калининград. Јахтата вредна 119 милиони долари...