13.8 C
Скопје
21:31 - 26 февруари, 2024

Ознака : горбачов

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Кој беше Михаил Горбачов, последниот советски лидер кој и по смртта руските медиуми го навредуваат

Еспресо
Од падот на Берлинскиот ѕид до нуклеарно разоружување: Михаил Горбачов, последниот советски лидер, почина во болница на 91-годишна возраст по долго боледување.  Сакан на Запад...