22.8 C
Скопје
19:49 - 15 април, 2024

Ознака : бугари

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Бугарите им предложија на незадоволните украинските бегалци ако не им се допаѓаат условите, да си одат или да платат за сместување

Еспресо
Написот на бугарскиот портал Dnes.dir.bg за украинските бегалци кои изразија незадоволство од условите за живот во тампон центарот на територијата на градот Елхово предизвика негативна...