10.8 C
Скопје
09:06 - 27 февруари, 2024

Ознака : Бита Малакути

Ви ПрепорачувамеЖенски печатСлајдерЧудесни жени

Бита Малакути, иранска писателка: „Сечењето на косата е гест на жалост и гнев“

Ј.К.Д
Бита Малакути е иранска писателка и отворено зборува за протестите во Иран. Протестите во Иран продолжуваат веќе две недели, а избувнаа по смртта на Маша...