7.8 C
Скопје
20:02 - 20 февруари, 2024

Ознака : Бернард Крибин

СветСлајдерСцена

Бернард Крибинс почина на 93 години, пријателите се збогуваат со актерот на „Доктор Ху“:„Многу посебен човек со многу таленти“

Еспресо
Бернард Крибинс, актерот на „Доктор Ху“ и говорник на емисиите познати меѓу децата од седумдесеттите, е мртов: пријателите се збогуваат со него. RIP Bernard Cribbins,...