11.8 C
Скопје
00:00 - 1 март, 2024

Ознака : бамби

Филм и ТВ

Дизни потврди дека ќе се прави нова верзија на Бамби!

Еспресо
После минатогодишниот успех на римејкот за „Lion King“, Дизни одлучи на гледачите да им претстави уште еден класик – „Bambi“. Оригиналниот цртан филм кој во...