7.8 C
Скопје
20:02 - 20 февруари, 2024

Ознака : Бакнежот со брат ѝ

СветСлајдерСцена

Темната страна на АНЏЕЛИНА ЏОЛИ: Актерката со години СЕ ОБИДУВА ДА ГИ СКРИЕ ОВИЕ БИЗАРНИ ДЕТАЛИ од јавноста

Еспресо
Анџелина Џоли Војт е родена на 4 јуни 1975 година во Лос Анџелес, Калифорнија, како помладо дете на актерската двојка Џон Војт и Марселин Бертранд....