4.8 C
Скопје
01:49 - 4 март, 2024

Ознака : анџела ленсбери

СветСлајдерСцена

Почина актерката Анџела Ленсбери: Зад себе остави 70-годишна кариера, а првиот брак ѝ завршил бидејќи нејзиниот сопруг бил геј

Еспресо
Познатата пејачка и актерка, Анџела Ленсбери почина на 97-годишна возраст и зад себе остави богата кариера од 70 години. Тажната вест ја потврди семејството. „Децата...