16.8 C
Скопје
08:22 - 26 септември, 2023

(Видео) Спектакуларно појавување на Наоми, Синди, Линда и Кристи Тарлингтон: Најдобрите супермодели во историјата блеснаа заедно на Vogue World

Жените кои ги запишаа своите имиња во модната историја со златни букви чекореа по модната писта држејќи се за раце. Сите носеа луксузни модни комбинации.

Настанот на Vogue World, кој се нарекува одговор на британската престолнина на њујоршката Мет Гала, се одржа во Theatre Royal Drury Lane во Вест Енд (Лондон). „Светот на Вог“ овојпат беше организиран под мотото „прослава во повеќе дела на британските изведувачки уметности“, а го креираше главната уредничка на Вог, Ана Винтур. Забавата, каде што се собираат најголемите модни имиња, донира средства за лондонската уметничка сцена.

Публиката во театарот беше задоволна бидејќи режисерот добитник на БАФТА и Оливие наградите, Стивен Далдри, создаде театарска екстраваганција која ги испреплетува операта, модерниот танц и балетот, шекспировските монолози, прекрасните музички изведби и возбудливите моменти на модната писта. Критичарите веќе го нарекоа „срдечно љубовно писмо до раскошната уметност, култура и модна сцена“ на Лондон.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cindy Crawford (@cindycrawford)

Ревијата, достојна за најдобрите светски сцени, заврши со спектакуларен момент: Наоми Кембел, Синди Крафорд, Линда Евангелиста и Кристи Тарлингтон – некои од најзначајните имиња и лица во светот на модата – излегоа на модната писта заедно. Модното шоу и новата насловна страница на Vogue се совпаѓаат со објавувањето на серијата на Apple TV+ „Супермодели“ чија премиера е закажана за 20 септември.

Документарната серија се заснова на кариерите на овие жени и покажува како доминирале во модната индустрија и како нивната динамика и моќ го променила текот на модата во иднина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Apple TV (@appletv)

Слични објави

Јелена Карлеуша ја нападна колешката Пријовиќ и „Ѕвездите на Гранд“: „Тие се треш, а јас одам напред!“

Еспресо

Астро прогноза за вторник, 26 септември

Еспресо

Европската комисија донесе забрана – американската Букинг и шведската е-Травели не може да се спојат, ќе рипнат цените во хотелите

еспресо

(Видео) Српската пејачка Душица Грабовиќ се лизна додека снимаше спот, за малку ќе завршеше во болница

еспресо

Ветеринарите водат битка да ја спасат повредената и изгладнета лавица пронајдена близу Суботица

еспресо

(Видео) Ѕвездата на Гранд Славица Ангелова ја испеа својата прва песна „Руже и крв“

еспресо
Се вчитува....