14.8 C
Скопје
10:51 - 2 јуни, 2023

(Видео) Ѓоковиќ почести момче со сто евра, неговиот гест предизвика полемики: „Малку е, требал стан во Белград да му купи…“

Новак Ѓоковиќ предизвика вистинсо воодушевување кога се појави на натпреварот помеѓу Црвена Звезда и Валенсија одигран во Белград. Еден од најдобрите тенисери на сите времиња имаше многу „работа“ со навивачите кои сакаа да се фотографираат со него или да добијат автограм, а почести и еден од нив.

Едно момченце кое добило 100 евра награда од Новак, зашто ја нашло неговата платежна картичка надвор од салата и дошло кај него да му ја врати, предизвика бројни коментари меѓу присутните кои завршија на социјалните мрежи.

На социјалнит мрежи почна да циркулира прашањето „дали 100 евра се малку или многу„- кое с однесува на 100-те евра што му ги дал Ноле на момчето за награда.

Коментарите беа поделени. Овој гест на Новак предизвика цели дискусии на социјалните мрежи. Дали воопшто Новак требаше да ги даде парите, дали момчето требаше да ги земе…

Додека едни го поздравуваат гестот, други критикуваат.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sport Klub (@sport.klub)

„Би бил среќен со селфи и автограм. Можеби дури и на тие 100 евра, што би ги врамил“; “Доволно. Му пратил и тениски рекет. Полна капа”; „Ма ајде, требаше да му даде стан во Белград и да речеме еден трофеј од Австралија опен“, „Читам луѓе кои пишуваат дека  му дал малку на момчето??? Не знам кога луѓето ќе сфатат дека Новак не ни должи ништо. Дал 100 евра за картичката која веднаш ја блокирал“; „Воопшто не требало пари да му даде, можеби да го покани на вечера или нешто слично“; „Па, тој не е човечки банкомат за да дава пари на кого и како ќе стигне“; „А што е за тебе Новак? Хуманитарен фонд кој дава пари на сите затоа што има грам хуманост во себе?“, се само дел од коментарите.

 

Слични објави

(Фото) Презгодната битолчанка со заслужена титула: Матеа Христовска е Мис најдобро тело на World Next Top Model 2023

Еспресо

(Фото) Јорданскиот принц Хусеин се ожени со убава архитектка од Саудиска Арабија: Гламурна свадба со 1.700 вип гости

Еспресо

Астро прогноза за петок, 2 јуни

Еспресо

(Видео) Излезе новиот трејлер за продолжението на „Сексот и градот“: Кери му пишува на својот долгогодишен љубовник, Саманта се појавува само во една сцена, Миранда има проблеми во врската, а Шарлот добива нова работа

Еспресо

(Видео) Шакира испрати мистериозна порака за романса со бившиот на Селена Гомез: „Херој, извонреден, прекрасен…“

Еспресо

Среќлии во јуни: Два хороскопски знаци ќе си го подобрат животот и ќе уживаат во промените

Еспресо
Се вчитува....