23.8 C
Скопје
15:53 - 30 мај, 2024

(Видео) Џенифер Анистон го покажа затегнатото тело: „Не мора да се убиеме од вежбање за фит форма“

54-годишната американска актерка Џенифер Анистон го сподели својот сет на вежби како дел од новата кампања на Pvolve.

Ѕвездата на „Пријатели“ ја покажа својата затегната фигура во црн спортски градник и хеланки. Во видеото, таа изведува низа атлетски вежби користејќи спортска облека и опрема Pvolve.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pvolve (@pvolve)

Во 2021 година, Џенифер имаше повреда на грбот. После тоа, таа го смени пристапот кон спортот, особено почна да вежба според методот Пволве. Оваа програма комбинира функционална кондиција со мал напор и со уникатна опрема а служи за обновување, зајакнување и енергија на телото.

Анистон и директно соработува со оваа спортска марка.

„Само сакам повеќе луѓе да знаат за ова бидејќи мислам дека е многу добро“, изјави актерката претходно за магазинот People. „Особено кога влегуваме во нашите убави повозрасни периоди, мораме да го одржуваме телото и да се грижиме за него“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pvolve (@pvolve)

Таа објасни дека претходно мислела дека резултатот од тренинзите може да биде само ако се „убие од вежбање“. Сепак, во новата кампања на Pvolve, Анистон нагласува дека „не мора да го искршиме телото“, а интензивниот тренинг не секогаш води до резултати.

„Кога тренираме, внимателно го планирам секој тренинг и се фокусирам на едноставни, но ефективни движења кои се насочени кон секоја мускулна група“, рече холивудската актерка.

 

 

Слични објави

Хорот на о.у. „Кочо Рацин“ со нова победа: „Во срцето на Италија се слушна македонската песна“

еспресо

Брутални коментари на сметка на Николина Пишек откако објави видео од куќата: Друг ти ја средува вилата која ја купивте со покојниот маж

Еспресо

(Фото) Први фотографии од Мелина Џиновиќ по разводот: Поминува на црвено светло, фрла ѓубре низ прозорецот…

Еспресо

Почина познатиот пејач на „Гранд“, ја загуби битката со тешката болест

Еспресо

(Фото) Сопругата на Амиџиќ шокираше со објавата: „Од мажот кој те изневерил…“

еспресо

Фута направи хаос на прашање за Карлеуша: „Илузорна супериорност, без можност да му се објасни на пациентот“

еспресо
Се вчитува....