24.8 C
Скопје
08:28 - 13 јуни, 2024

Теодора Џехверовиќ има една забрана од нејзиниот кошаркар: Никако не смее да го прави ова!

Според нејзините пријатели, пејачката Теодора Џехверовиќ е очајна бидејќи нејзиното ново момче, кошаркарот Матиц Ребец, не ѝ дозволува јавно да зборува за нивната романса.

И недостига, како што истакнаа, тоа што не може да објавува фотографии од заеднички патувања, како што правеше кога беше во врска со Нино Челебиќ, исто така кошаркар. Многумина цврсто веруваа дека таа ќе се омажи за Нино, но наместо тоа, парот раскина минатата година. Сега пак, се зборува за свадба со Матиц.

принтскрин инстаграм

Долго време Нино и Теодора не откривале во јавност дека не се заедно, а не се знаеше ни за причината на разделбата.

„Едноставно сфативме дека не го гледаме животот со исти очи“-истакна тогаш Тедора.

Сепак, нејзиното семејство и приајателите на пејачката сега ги интересира само новото момче Матиц Ребек.

„Кој ја сака мојата ќерка, и јас го сакам него. Мислам дека оваа врска сега е многу сериозна“, вели Теодора.

Единствено што ѝ пречи кај Матиц е што ѝ е забрането да открива детали од нивната врска. Словеноцот, кој игра кошарка за ФМП, не сака на тој начин да се експонира во јавност, туку само преку спортот.

Астропрогноза за петок, 7 јуни: Лавовите ќе привлекуваат, на овните ќе им оди бизнисот

 

 

Слични објави

(Видео) Кевин Спејси низ солзи изјави дека останал без пари и куќа: „Не сум сигурен каде ќе живеам сега“

еспресо

Викенд среќници: На три хороскопски знаци овој викенд ќе им пораснат крилја

еспресо

Јована Јеремиќ за пропаднаиот брак и новата љубов: „Гатачката сè ми погоди, ролекс, автомобил, вила…“

еспресо

(Фото) На Драгана Мирковиќ ѝ стигнал меил: Тони Бјелиќ е во врска со помлада секси колешка

еспресо

„Не“ за жилетот: Николина Пишек ги покажа неизбричените пазуви

Еспресо

Вака зборуваше Франсоаз Арди пред смртта: „Се надевам дека смртта ќе ми ја открие тајната на вселената“

еспресо
Се вчитува....