21.8 C
Скопје
07:47 - 24 јуни, 2024

Астропрогноза за петок, 7 јуни: Лавовите ќе привлекуваат, на овните ќе им оди бизнисот

Астролозите направија хороскоп за петок, 7 јуни. Денот ветува нови авантури за некои хороскопски знаци, а некој ќе мора да посвети повеќе време на работата.

Овен

Можете смело да преземете нов бизнис и да реализирате нови проекти. Ако ви треба совет, не плашете се да го побарате од поискусни луѓе. Заедно, ќе можете побрзо да ја постигнете целта.

Бик

На овој ден, Биковите треба компетентно да управуваат со своите финансии. Големите купувања може да ви донесат радост, но тоа ќе биде минливо. Во принцип, наскоро може да зажалите што ги профуцкавте сите ваши пари.

Близнаци

Близнаците ќе сакаат да поминуваат повеќе време во друштво. Благодарение на ова, можете да стекнете нови пријатели и корисни познаници. Можно е да се појави покровител во вашиот живот.

Рак

Раковите треба да најдат рамнотежа помеѓу работата и личниот живот. Штом го направите ова, веднаш ќе видите дека сè почнува да се усогласува. Покрај тоа, ќе почувствувате леснотија.

Лав

Лавовите цел ден ќе бидат во центарот на вниманието, благодарение на што можат да привлечат луѓе од спротивниот пол во својот живот. Можеби ќе имате виорна романса со некоја нова личност, а можеби ќе се појави поранешен партнер во вашиот живот.

Девица

Ако долго време планирате да го реновирате вашиот дом, сега е време да почнете да го правите тоа. Наредните денови ќе бидат поволни за создавање на домашен комфор, хармонија и рамнотежа.

Вага

Вашата социјална активност ќе биде на врвот денес. Можеби ве очекуваат интересни средби и комуникација со различни луѓе. Запомнете ја важноста на дипломатијата.

Шкорпија

На Скорпиите им се советува да бидат повнимателни со манифестирањето на негативните емоции. Ако се нафрлите на другите, ризикувате да останете без блиска придружба.

Стрелец

Стрелците можат да почнат да планираат патување. Одморот е исклучително важен за вас, бидејќи може да доживеете исцрпеност почесто од другите. Најдете време за релаксација, читање и хоби.

Јарец

На јарците им се препорачува да посветат повеќе време на спортот. Нема да биде излишно да се префрлите на правилна исхрана. Така не само што ќе ја подобрите формата, туку и ќе го доведете во ред вашиот гастроинтестинален тракт.

Водолија

Ако не можете да решите проблем долго време, тогаш побарајте други нестандардни решенија. Покажете малку покреативно размислување. Тогаш сè ќе ви успее.

Риби

Верувајте ѝ на вашата интуиција кога донесувате важни одлуки. Астролозите велат дека само така можете да го направите вистинскиот избор. Следете го своето срце за да бидете среќни.

Профит до кров: На три хороскопски знаци ќе им паднат големи пари во јуни

Слични објави

Среќна недела: Три хороскопски знаци кои ќе имаат среќа во новата недела

еспресо

Нови шокантни детали за смртта на Метју Пери: Полицијата испитува славна жена под сомнеж за поврзаност со случајот

еспресо

(Фото) Се огласи Јелена Карлеуша во екот на разводот со Душко: „Не можат да се купат три работи во животот, а тоа се…“

еспресо

(Фото) Средба на принцот Вилијам со Тејлор Свифт: „Кошмар зад сцената“, еве ги деталите

еспресо

Сузана Манчиќ отворено за Карлеуша: Таа е безобразна, паметна и дрска жена, не знам ниту една нејзина песна

Еспресо

(Фото) Сите му завидуваат на Огњен Амиџиќ со каква убавица се ожени: Мина во тигрест фустан во ноќно изглегување

Еспресо
Се вчитува....