3.8 C
Скопје
16:53 - 5 декември, 2023

Сузана Манчиќ е втора дама во екс-Ју која ставила силикони:„Секој дел од телото ми е од различно годиште на производство“

Сузана Манчиќ откри дека многу ѝ се допаѓале градите на Зорица Брунцлик, па посакала да има исти такви, а на крај тоа ѝ го остварила.

Шармантната и секогаш искрена водителка нагласила дека едни исти силикони ги носи од мигот кога ги ставила.

„Силиконите ги вградив во Германија, во Минхен, пред 40 години. Се сеќавам и на името на докторот, се викаше Гер Кноте. Германец кога ќе стави, тоа е тоа. Оттогаш не сум ги менувала градите, одам на редовни контроли, и тоа е се, се е исто како првиот ден – вели Сузан и додава дека била втора дама од поранешна Југославија која во тоа време ги зголемила градите, во време кога силиконите не биле популарни но не биле ни лесно достапни:

„Убавите гради ги видов кај Зорица Брунцлик. Ѝ пријдов и ѝ шепнав дека сакам такви, исти, каде ги има да се купат? Таа ми го даде бројот на клиниката, јас се јавив, закажав и ги направив градите. Зорица ми замери што без прашање во својата книга ја спомнав како прва дама која направила силикони, но таа во многу нешта беше прва.

Сузана призна дека не само што ги зголемила градите, туку и дека во младоста имала интервенции и на лицето, па се пошегувала на своја сметка:

„Сакам да кажам дека ниеден дел од моето тело не е исто годиште. Тоа е, секако, шега, но како многу млада девојка го оперирав носот. Тогаш не ми се допаѓаше и сакав помал, но сега не знам зошто ми требаше тоа – вели водителката.

Иако низ кариерата долга 50 години се обиде и како глумица, пејачка и писателка, Сузана нагласи која професија ѝ е на прво место:

„Себеси пред се се сметам за пејачка. Така ја почнав кариерата и би сакала следните години, кога ќе го прославам јубилејот 50 години занимавање со јавна работа, да направам една трајна снимка за Радио Белград – вели Сузана која е на чекор формално да оди во пензија.

Слични објави

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо

(Видео) Александра Пријовиќ не издржа пред крајот на концертот: Мора ли секоја вечер да плачам?

Еспресо

Почина поранешниот клавијатурист на „Бијело дугме“ Владо Правдиќ

Еспресо

Почина позната порно-ѕвезда: Спиела со повеќе од 80.000 мажи, дечкото ѝ починал пред две недели

Еспресо

(Фото) Шокантно ослабната! Опра Винфри конечно ги победи килограмите: Неверојатно витка во тесен фустан ги освои сите аплаузи

Еспресо
Се вчитува....