23.8 C
Скопје
09:52 - 15 јуни, 2024

Се огласи отуѓениот сопруг на Јелена Карлеуша: Еве зошто Душко ѝ се јавил на Северина

Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ

Душко Тошиќ сака да стави крај на шпекулациите за неговата врска со Северина.

Популарниот спортист во ексклузивна изјава за српски Курир вели дека контактирал со пејачката од Хрватска за да пее на јахтата што неодамна ја купил во Турција.

Според неговите зборови, блиски пријатели му сугерирале дека најдобро би било да ја ангажира Северина да пее на нивната забава на неговата нова јахта.

– Неодамна купив јахта која е паркирана на Босфор и сакав да прославам, а моите пријатели од групата „Вотс ап“ ми предложија Северина да ни пее. Па, тоа е причината за мојот контакт – учтиво изјавил Тошиќ за српски Курир.

Карлеуша ја објави преписката меѓу Душко и Северина, принтскрин

Да потсетиме, приватната преписка меѓу Северина и Душко денеска ја здогледа светлината на денот, а војната меѓу двете пејачки започна откако Јелена Карлеуша јавно ги осуди изјавите на Северина на тема Сребреница, кои хрватската пејачка ги даде во интервју за време на престојот во Сараево.

Соседите откриваат какво е семејството на Јована Јеремиќ: „Малку се чудни…“

Слични објави

Откриена посебната врска на Кејт Мидлтон и кралицата Елизабета Втора

еспресо

(Фото) Ова е братот на Јована Јеремиќ кој вешто го крие: Тој ѝ е најголема поддршка

еспресо

Два хороскопски знаци овој викенд ќе добијат дарежлив подарок од универзумот

еспресо

Пријателите на Џенифер Лопез предвидуваат: Ќе го надмине разводот со Бен Афлек и ќе му се врати на Алекс Родригез!

еспресо

(Фото) Кејт Мидлтон се огласи пред утрешното јавно појавување: Терапијата оди добро, има лоши и добри денови

еспресо

(Фото) Павле и Ирина Камилоски му направија крштевка на синот Јосиф

Еспресо
Се вчитува....