Принцот Хари и Меган Маркл со мудар потег: Пред да ја споделат среќната вест во тајност ја „обезбедиле“ иднината на својата ќерка

Дека војводата и војвотката од Сасекс го живеат животот по строги правила и планови е јасно многу одамна. Но, она што изненади многумина е фактот дека за време на најубавите моменти во животот на секој човек како што е доаѓањето на свет на нивното дете, некој во нивно име ги купил интернет домените со името на малата принцеза.

Лилибет „Лили“ Дијана Маунтбатен Виндзор е родена во 11 часот и 40 минути во петокот, на 4 јуни 2021 година, во болницата Санта Барбара во Калифорнија.

Уште истиот ден, нејзиното име веќе било „обезбедено“, кога некој, очигледно во име на нејзините родители Меган Маркл и принцот Хари, ги купил домените со нејзиното име и тоа lilibetdiana.com, lilibetdiana.org и lilibetdiana.net.

Profimedia

Веста за раѓањето на девојчето беше објавена дури два дена подоцна, што би значело дека само најблиските пријатели и семејство, како и асистентите ја знаеле среќната вест во времето кога се купени домените. Домените се купени преку американската компанија „Domains By Proxy“, која купува веб-страници за сите оние кои не сакаат во јавноста да протекуваат информации за нив.

профимедиа

Домените се купени преку брокер во Аризона на денот кога се родила Лилибет Дијана, и иако никаде не е напишано официјално дека Меган Маркл и принцот Хари се сопственици на истите, тоа е јасно, бидејќи тие ја споделија среќната вест за доаѓањето на девојчето на светот дури два дена подоцна, затоа навистина биле премали шансите некој да го искористи нејзиното име.

Покрај тоа, купен е и доменот lilibetdiana.co.uk, но тоа купување е направено дури вчера. Се шпекулира дека парот има намера, исто како што беше случај со нивниот син Арчи и „Archewell“, да основа фондација именувана по нивната ќерка.

Слични објави

Сара Јо призна дека има момче, а сега се бакнува со негов колега (ФОТО)

Igor

ФОТО: Атрактивната Нора Миљковиќ се пофали со новите гради!

Васко Спасоски

Орландо Блум сака да има деца со Кејти Пери!

Igor

Кој и како може да влезе во Србија во наредниот период: Без ПЦР тест за транзит и трансфер преку аеродром

Еспресо

Вашиот хороскоп за 27 декември

Еспресо

Меган во раскошен фустан, Кејт во поконзервативно издание, а принцовите се држат на дистанца (ФОТО)

Igor

Остави Коментар