ВИДЕО: Ким Кардашијан повторно вмешана во скандал во новата реклама за нејзиниот бренд „Skims“!

Рекламата за брендот за „Skims“ од познатата Ким Кардашијан стана вирална, но не поради добар глас, туку поради тоа што луѓето мислат дека нејзиниот струк бил едитиран за да изгледа помал.

инстаграм

Во рекламата Ким се движи со прстот по контурите на своето тело и се задржува неколку секунди обрнувајќи посебно внимание на долната облека „Skims Fits Everybody“. За разлика од видеото на „ТикТок“ кое стана вирално, а набргу беше избришено и повлечено од сите социјални мрежи, беше очигледно дека рекламата била планирана да се објави во јавноста без едитирање, пишува „Page Six“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KKW BEAUTY (@kkwbeauty)

„Рекламата за „Skims“, објавена минатата недела со цел да ја претстави колекцијата „Fits Everybody“, првично имаше грешка, но истата беше резултат на тоа што видеото при прикачувањето изгуби од својот квалитет. Штом тимот го забележа видеото, истото беше избришано и беше објавена новата верзија со подобар квалитет. Се извинуваме за предизвиканата непријатност на Ким и муштериите“, изјави претставник на „Skims“ во понеделникот.

Неименуван извор за „Page Six“, изјави дека 40-годишната Ким Кардашијан била посебно упорна и барала ниеден дел од нејзиното тело да не биде дигитално уредуван и фотошопиран. Истиот извор исто така прецизирал дека грешката во прикачување на видеото го предизвикала тој впечаток дека телото на Ким е едитирано.

Слични објави

ВИДЕО: Северина со „The Magic Tour“ повторно го поврза регионот

Еспресо

Холивудската актерка се предомисли: Го сака назад Бред Пит?

Igor

ЖИВА БАРБИКА: Толку е убава, што луѓе се прашуваат дали е реална (ФОТО)

Igor

Емина Јаховиќ му прости на турскиот милијардер што ја остави поради младата глумица (ФОТО)

Igor

Вака се решаваат проблемите со комшиите, кога имате пари!

Igor

Наоми Кембел има сериозен опсесивен проблем: „Не ми е гајле што мислите, тоа е за моето здравје“ (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар