6.8 C
Скопје
07:55 - 27 февруари, 2024

Попоски најавува пролет среде зима (до 15 степени), еве кога температурите ќе бидат натпросечно високи

– Продолжува подолгиот период на стабилно, суво и сончево време. Во ноќните, утринските и претпладневните часови по котлините ќе има појава на магла и ЗНАЧИТЕЛНА ниска облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.
Температурите во следниот период ќе бидат во ПОРАСТ, особено за врме на викендот и истите ќе бидат НАТПРОСЕЧНО ВИСОКИ за овој период од годината и ќе се искачуваат во интервалот од 7 до 14 степени.
Во најтоплите југоисточни предели температурата можно е да се искачи дури и над 15 степени. Напомена: Во котлините со магла или ниска облачност температурата ќе остане пониска – вели метеопрогнозерот Славчо Попоски.

Слични објави

Ана Севиќ проговори за работата: „Себеси постојано се критикувам“

еспресо

Астропрогноза за вторник, 27 февруари: Важни вести за Раковите, пари за Вагите

еспресо

Популарен рапер убиен во Амстердам: Го изрешетале на улица

еспресо

„Пукна тиквата“: Ана Николиќ е повторно сама, го остави дечкото

Еспресо

(Фото) Теодора Џехверовиќ продолжува да шокира: Се одлучи за нова тетоважа, а местото кое го одбрала е многу провокативно

Еспресо

(Фото) Семејна идила: Ќерката на Гоце Тодоровски го прослави роденденот со најблиските

Еспресо
Се вчитува....