39.8 C
Скопје
17:16 - 19 јули, 2024

Почина холивудската легенда Бил Кобс: Глумеше со Сталоне и Хенкс

Во кариерата долга пет децении, Кобс одигра скоро 200 филмски и ТВ улоги и се појави во многу познати филмски наслови, вклучувајќи го и акциониот трилер „Demolition Man“ од 1993 година и класиката „That Thing You Do!“ од 1996. номиниран за Оскар.

Почина Бил Кобс, холивудски актер ветеран познат по улогите во „Demolition Man“, „That Thing You Do!“, „Air Bud“ и многу други. Бил имаше 90 години, а оваа вест ја соопшти неговото семејство, пренесува CNN.

Веста ја потврди братот на Кобс, Томас Кобс, кој на Фејсбук напиша дека актерот починал „мирно во својот дом во Калифорнија“ во вторникот.

– Саканиот партнер, големиот брат, вујко, сурогат родител, кум и пријател, Бил неодамна и среќно го прослави својот 90-ти роденден опкружен со драгите сакани – продолжува братот во објавата.

Во текот на 70-тите и 80-тите години, кариерата на Кобс тргна во нагорна линија. Тој се појавил во различни ТВ емисии и филмови, вклучувајќи ги “Good Times”, “The Equalizer”, “One Life to Live” и “Sesame Street”. Тој, исто така, глумеше во бројни холивудски продукции, вклучувајќи ги “The Hitter”, “Trading Places” и со оксар наградениот филм “The Color of Money”.

Слични објави

(Фото) Прва фоторгафија на Тамара Драгичевиќ со синот: Актерката ги собра трите деца околу себе и насмеана позираше

Еспресо

(Фото) Јелена Карлеуша со шокантна објава за куче претепано до смрт: „Барам итна реакција“

еспресо

(Видео) „Жено, побарај помош!“ Ана Николиќ повторно шокира, во долна облека шета по улица!

Еспресо

(Фото) Ела Дворник топлес и во танга: Какви брутални фотографии

Еспресо

Контроверзниот Десингерица: На жена ми ѝ пречи кога им плукам на луѓето во уста, но мене тоа ме прави среќен

Еспресо

Принцот Хари ќе објави нов „сензационален материјал“ во нова книга: Има што да раскаже за серија книги

еспресо
Се вчитува....