33.8 C
Скопје
19:21 - 22 јули, 2024

Астропрогноза за четврток, 27 јуни: Добри вести за стрелците, загуба на пари за бикот

Овен

Денес ќе имате одлична можност да ги покажете своите лидерски квалитети. Можете да добиете истомисленици на ваша страна и да создадете нешто многу кул заедно со нив.

Бик

Бикот треба да биде внимателен со парите. Носете ги во вашиот паричник и чувајте го паричникот покрај вас. Постои ризик поради вашето невнимание да го изгубите.

Близнаци

На работа ве очекуваат позитивни промени. Можете да започнете некој нов проект кој ќе ви донесе слава и пари. Може да најдете и покровител.

Рак

Размислете за подобрување на куќата, дворот или областа околу неа. Направете атмосфера во која ќе сакате постојано да се враќате. Засадете цвеќиња.

Лав

Може да добиете награда или премија за вашата работа сосема неочекувано. Вие навистина го заслужувате тоа. Сепак, не кревајте го носот премногу високо и не заборавајте да им се заблагодарите на оние кои беа покрај вас.

Девица

На овој ден можете да најдете решенија за прашања кои долго ве мачат. Погледнете ги од друга перспектива, можеби сте пропуштиле нешто важно.

Вага

Денес ќе почувствувате хармонија и внатрешна рамнотежа. Денот е добар за креативност и самоизразување, не двоумете се да ги покажете своите таленти. Споделете ја вашата инспирација со другите.

Шкорпија

Скорпии, покажете ја својата решителност и истрајност, тоа ќе вроди со плод. Особено успешна ќе биде ситуацијата во личниот живот. Можете да почнете виорна романса.

Стрелец

Блиските луѓе или пријателите денес ќе ве расположат со многу пријатни вести. Тоа буквално ќе ви го разубави денот. Ќе бидете мотивирани и инспирирани за блиска иднина.

Јарец

Во личниот живот потрудете се да бидете потолерантни и повнимателни кон партнерот. Навечер одвојте време да се опуштите и да се одморите за да ја вратите силата. Поминете време со најблиските.

Водолија

Ве очекува ден полн со многу настани. Ќе бидете многу задоволни од се што ќе се случи. Радувајте се на секоја ситница, бидејќи нашите животи се составени од нив.

Риби

Денот е поволен за решавање на финансиски прашања и планирање на буџетот. На работа покажете ја својата интуиција и емпатија, тоа ќе ви помогне во комуникацијата со колегите.

Среќата ќе ги следи: Три хороскопски знаци ќе бидат миленици на судбината во јули

Слични објави

(Видео) Исплива интимна снимка од Јована Јеремиќ и нејзиниот партнер: Не можат да ги тргнат рацете еден од друг

Еспресо

Бившиот на Цеца се омажи за мисица: Богдан и Јована се венчаа во тајност на свето место

Еспресо

(Видео) Шекил О’Нил и српскиот рапер направија хаос во Хрватска: Дресот на НБА ѕвездата ги воодушеви сите!

Еспресо

Никол Кидман даде редок коментар за Том Круз: „Живеевме во приколка, бевме многу блиски“

еспресо

Пет години од смртта на Дијана Милојковиќ: Нејзината натчовечка борба со тешката болест го сплоти Балканот

Еспресо

(Фото) Деми Мур ја покажа својата совршена линија во минијатурни бикини: „Авионка“ на 61 година

еспресо
Се вчитува....