7.8 C
Скопје
16:36 - 6 декември, 2023

По шест години Цеца сними нова песна, посветена на пријателот Џеј: „Нова песна, стари чувства“

На 6 декември ќе бидат одбележани три години од смртта на легендарниот фолк пејач Џеј Рамадановски, а за тогаш е планирана и премиерата на филмот за неговиот живот.

Насловната нумера за филмот за животот на Џеј Рамадановски ќе ја пее фолк ѕвездата и негова блиска пријателка Светлана Цеца Ражнатовиќ.

Популарната пејачка сега на Твитер ги откри деталите за нумерата што ќе го придружува овој филм и воедно првата песна што Цеца ја снимила по 6 години.

„Снимена е песната за филмот за Џеј! Фута, Марина и јас во една нова песна. Нова песна, стари чувства! Едвај чекам да ја слушнете ‘За крај’“, напиша Цеца.

Филмот за Џеј се снимаше на повеќе локации во Белград, на Дорчол, како и во Панчево. Работата на проектот започна на 14 март, а снимањето беше завршено во средината на јуни. Во оваа филмска адаптација Џеј ќе биде прикажан како наратор на филмот и ќе ја води публиката низ неговата животна приказна, но и низ животот на Дорчол во тој период. Улогите ги добија актерите: Хусеин Алијевиќ, Марко Јанкетиќ, Стефан Вукиќ, Алексеј Бјелогриќ, Ален Селими, Ана Пиндовиќ, Маша Ѓорѓевиќ и други.

Слични објави

Дарко Димитров: Нашата држава се оддалечи од креативните луѓе, ѕвезди се политичарите

Јасмина Кантарџиева Димков

Миша Гроф и Николина Пишек повторно се „закачија“: Ќе ѝ дадам сè само ако полудам

Еспресо

Вдовицата на Маринко Роквиќ јавно го спомна неговиот вонбрачен син: Јас сум горда мајка!

Еспресо

Почина српскиот актер Воислав Говедарица, глумеше со Сталоне во „Рамбо“

Еспресо

(Фото) Поранешниот на Пријовиќ ги отвори вратите на својот ултра-луксузен дом: Синот на Љуба Перуќица ужива како султан

Еспресо

Карлеуша повторно ги прозва колегите на Инстаграм: Ги спомна Лукас, Чола, Брена, Александра Пријовиќ, кој е тука ѕвезда?

Еспресо
Се вчитува....