3.8 C
Скопје
20:16 - 5 декември, 2023

Астро прогноза за четврток, 19 октомври

Овен

Денес ќе можете да ги покажете вашите лидерски квалитети. Тимот ќе ја цени вашата желба да одите на победа, па со задоволство ќе ве поддржат и ќе ја пружат својата помош.

Бик

Биковите можат да најдат нов извор на приход или да добијат покачување на сегашната плата. Разговарајте за тоа искрено со раководството.

Близнаци

Ќе бидете многу дружељубиви, па лесно ќе можете да најдете заеднички јазик со оние околу вас. Правете планови, развивајте ги, комуницирајте, барајте истомисленици.

Рак

Раковите треба да се фокусираат на нивното ментално здравје. Можеби ќе треба да посетите психолог. Грижете се за себе и за вашата внатрешна состојба.

Лав

На овој ден треба да реализирате задачи кои одамна требаше да ги завршите. Исечете ги сите „опашки“ од себе и издишете со олеснување. Сè ќе ви успее!

Девица

Девиците ќе сакаат да посветат време на креативноста. Така можете да се отворите од друга страна, да покажете друга личност во себе. Тоа ќе ви овозможи да бидете инспирирани да се посветите на посериозни креации блиска иднина.

Вага

Цел ден Вагите ќе бидат зафатени со решавање на домашните проблеми. Најдете време да го разубавите вашиот дом. Натерајте се да сакате да „трчате“ дома.

Шкорпија

Скорпиите не треба да се плашат да ги изразат своите чувства. Дури и ако испадне дека се невозвратени, ќе научите да бидете похрабри и поотворени. Тоа само ќе ви користи.

Стрелец

Ќе имате нови изгледи во кариерата. Вашите претпоставени ќе ги ценат вашите достигнувања и ќе ви понудат нешто интересно. Можеби ќе добиете задача да управувате со нов проект.

Јарец

Јарците треба да обрнат внимание на целите и соништата. Запишете ги во тетратка со сите детали и размислете како да ги спроведете. Наскоро ќе го добиете она што го сакате.

Водолија

На овој ден ќе мора да се фокусирате на финансиски прашања и решавање на долгорочни финансиски цели. Бидете поекономични и повнимателни во трошењето.

Риби

Можете да најдете одговори на оние прашања кои ве мачат долго време. Астролозите велат дека можеби сте разочарани од некого, а некој, напротив, пријатно ќе ве изненади.

Ќе добијат џекпот: Четири хороскопски знаци наскоро ќе се капат во пари

Слични објави

Пристигнува „Недеља“: Објавен датумот на премиерата на филмот за Џеј Рамадановски

Еспресо

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо
Се вчитува....