4.8 C
Скопје
03:54 - 4 март, 2024

Необично име: Откриено како ќе се вика третиот син на Вељко и Богдана Ражнатовиќ

Синот на српската фолк пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ, Вељко, и неговата сопруга Богдана Ражнатовиќ го чекаат третиот син, а родителите веќе избрале име за бебето.

Вељко и Богдана веќе имаат два сина, Жељко и Крстан, а третиот ќе се вика Илијан.

Нивното семејство неодамна стана побогато со новиот, четврти член на семејството, малиот Крстан, додека најстарото дете го носи името на покојниот татко на Вељко – Жељко.

Синот на Цеца Ражнатовиќ е бескрајно среќен што повторно ќе стане татко, бидејќи секогаш нагласувал дека сака многучлено семејство со најмалку пет деца.

Уште додека Богдана била бремена со вториот син, тие му го одбрале името – Крстан. Тој не ја променил својата одлука кога се родило момчето. Тогаш рекол дека и за третото дете има подготвено име.

– Да, секако дека ќе биде Крстан! Зошто би го променил? Ако добиеме и трет син, ќе се вика Лазар. Сите ќе бидат српски имиња. Некому ако не му се допаѓа, нека го смени каналот“, рекол Вељко.

Но, изгледа се предомислиле и се откажале од името Лазар. Бебето што го очекуваат Вељко и Богдана ќе се вика Илијан, ексклузивно дознава српски „Хелоу“! Ретко и необично име, кое најчесто се слуша во женската варијанта на Илијана.

 

 

 

 

 

Слични објави

(Фото) „Правда за Бресквица“: Протест пред српското Собрание

еспресо

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо
Се вчитува....