18.8 C
Скопје
15:45 - 3 март, 2024

(Фото) Вистинска „бомба“: Барбара Ракичевиќ го покажа згодното тело на базен во Дубаи

Дубаи, кој претставува вистинска алхемија од апсолутните традиции и амбициозните футуристички визии, е една од омилените туристички дестинации на регионалните, но и на македонските познати личности.

Младата пејачка Барбара Ракичевиќ, која е ќерка на познатата македонска водителка Мелита Ракичевиќ, неделава уживаше на едно вакво егзотично патување.

Фото: Инстаграм/Барбара Ракичевиќ

Таа објави неколку фотографии од елитната населба Дубаи Марина, која е препознатлива по пристаништето на вештачки канал и неверојатниот поглед, но и од луксузниот базен од хотелот во којшто престојувала.

Фото: Инстаграм/Барбара Ракичевиќ

Дефинитивно, нејзината содржина на социјалните медиуми е вистинска инспирација за оние кои сакаат да го посетат овој необичен град во Обединетите Арапски Емирати.

Фото: Инстаграм/Барбара Ракичевиќ
Фото: Инстаграм/Барбара Ракичевиќ

Слични објави

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо

Достоинствено: Како Бресквица го прифати поразот на Беовизија

еспресо

Астропрогноза за недела, 3 март: За Лавовите трошоци, за Биковите убаво изненадување

еспресо

Теја Дора ќе ја претставува Србија на Евровизија: Бресквица ја освои публиката

еспресо
Се вчитува....