3.8 C
Скопје
19:36 - 5 декември, 2023

Оливер Спасовски денес слави роденден, ова се неговите желби за иднината

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска слави роденден. Спасовски, кој полни 47 години, роденденот најчесто го слави во кругот на семејството, со своите најблсики.

-Така ќе биде и оваа година, ќе останеме доследни на традицијата“ вели Спасовски и открива која е неговата роденденска желба.

– За својот 47-ми роденден традиционално како и сите празници и важни датуми за фамилијата, ги прославуваме дома во кругот на семејството. Едни од најголемите роденденски желби ми се личното и семејното здравје и среќа, реализација на зацртаните работни цели во МВР и просперитетот на државата”, изјави Спасовски.

Насловна фотографија – Од минатогодишниот роденден на Спасовски

Слични објави

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо

(Видео) Александра Пријовиќ не издржа пред крајот на концертот: Мора ли секоја вечер да плачам?

Еспресо
Се вчитува....