3.8 C
Скопје
20:49 - 5 декември, 2023

Бајага: Без виски не излегував на сцена, сопругата тоа не можеше да го поднесе!

Сите знаеја дека порокот на Момчило Бајагиќ Бајага многу влијаел на животот на рокерот. Се шпекулираше дека користел недозволени супстанци, опијати, алкохол, а се веруваше дека е дури и на рехабилитација.

Сите споменати шпекулации сепак останаа исклучиво на тоа ниво бидејќи музичарот никогаш не сакал да зборува за предизвикувачкиот период од својот живот.

Порокот на Момчило Бајагиќ Бајага, според музичарот, бил алкохолот. Тој за српските медиуми истакна дека една чаша жесток пијалок му помагала да се смири и да не реагира лошо на притисокот од експонирање во јавноста и дека, до пред извесно време, жесокиот пијалок бил на списокот на она што е неопходно да се земе пред да се излезе на сцената. Станува збор за чапка виски и вода. Но, сопругата на Бајага, од која сега е рзаделен, очигледно не можела да го поднесе тоа.

Но, според српските медиуми, сега ситуацијата е поинаква. Денес Бајага е извлечен од канџите на порокот, а на сцена пие само вода и сок од портокал, но за жал му се сменија некои други работи во животот. По три децении брак се разведе од Емилија Бајагиќ со која има деца, а се шпекулира дека една година по разводот среќата ја нашол со друга жена.

 

Слични објави

Тончи Хуљиќ сака уште внуци: Петар Грашо и Хана Хуљиќ повторно ќе станат родители?

Еспресо

Пристигнува „Недеља“: Објавен датумот на премиерата на филмот за Џеј Рамадановски

Еспресо

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо
Се вчитува....