23.8 C
Скопје
11:44 - 2 јуни, 2023

Објавена е причината за смртта на неповторливата Тина Тарнер

Тина Тарнер почина од природна смрт, изјавија нејзините претставници за Daily Mail.

Музичката икона претходно се бореше со рак на дебелото црево и четири децении страдаше од висок крвен притисок.

Тина Тарнер почина во својот дом во Куснах, во близина на Цирих, Швајцарија.

„Со нејзиното заминување светот загуби музичка легенда и модел“, објавија претставниците на печатот.

Слични објави

(Фото) Презгодната битолчанка со заслужена титула: Матеа Христовска е Мис најдобро тело на World Next Top Model 2023

Еспресо

(Фото) Јорданскиот принц Хусеин се ожени со убава архитектка од Саудиска Арабија: Гламурна свадба со 1.700 вип гости

Еспресо

Астро прогноза за петок, 2 јуни

Еспресо

(Видео) Излезе новиот трејлер за продолжението на „Сексот и градот“: Кери му пишува на својот долгогодишен љубовник, Саманта се појавува само во една сцена, Миранда има проблеми во врската, а Шарлот добива нова работа

Еспресо

(Видео) Шакира испрати мистериозна порака за романса со бившиот на Селена Гомез: „Херој, извонреден, прекрасен…“

Еспресо

Среќлии во јуни: Два хороскопски знаци ќе си го подобрат животот и ќе уживаат во промените

Еспресо
Се вчитува....