-3.2 C
Скопје
00:36 - 9 февруари, 2023

„Не ја искривувајте сликата“: По документарецот се огласи портпаролката на Хари и Меган

Принцот Хари и Меган Маркл изјавија дека никогаш не ја навеле приватноста како причина да се оддалечат од кралските должности. За тоа пишува „Би-Би-Си“ повикувајќи се на изјавата на прес секретарката на војводата и војвотката од Сасекс, Ешли Хансен.

Портпаролката го нарече ова мислење „искривување на наративот“.

Според неа, принцот Хари и Меган Марл секогаш имале намера да извршуваат јавни должности по напуштањето на кралското семејство. Во 2020 година, тие рекоа дека планираат да го балансираат времето помеѓу Обединетото Кралство и Северна Америка и да продолжат да ја исполнуваат нивната должност кон кралицата, Комонвелтот и покровителството.

Тогаш многумина мислеа дека Хари и Меган Маркл решиле да се „пензионираат“ поради мешањето на новинарите.

„Војводата и војвотката никогаш не ја наведоа приватноста како причина за повлекување. Овој искривен наратив имаше за цел да го замолчи парот“, објасни Хансен.

Претходно беше објавено дека принцот Вилијам и Кејт Мидлтон не ја гледале документарната серија на Хари и Меган.

Слични објави

(Фото) Нашата Тијана Петреска се враќа со титула од светскиот избор за најубава студентка

Еспресо

(Фото) Мадона во нејзин стил се пресмета со зајадливите коментари – „Поклонете се кучки“

Еспресо

(Фото) Тажното писмо на Бланко со кое се извинува за скандалот на Сан Ремо: „Ве оставив во солзи како мајка ми, ме видовте кревок како дете…“

Еспресо

(Видео) Полуден пејач направи ‘ршум на Сан Ремо, ја шокираше публиката, го испратија со свирежи

Еспресо

Ѕвезите ќе им помогнат: Два хороскопски знаци многу брзо ќе ги исполнат соништата

Еспресо

Славчо Попоски: Грч студени утра, висок воздушен притисок, а еве кога ќе има мал пораст на температурите

Еспресо
Се вчитува....