25.8 C
Скопје
23:07 - 29 јуни, 2022

(ФОТО) На андрогениот стил на Брнабиќ можат да ѝ позавидат и машките колеги

Српската премиерка Ана Брнабиќ која е во официјална посета на нашата земја, изјави дека Србија ќе и остане доверлив партнер на Макеодонија во сите предизвици. На средбата со премиерот Димитар Ковачевски, Брнабиќ – освен впечатливата елоквенција – го покажа и својот впечатлив, веќе препознатлив, стил.

Излегува од автомобилот, и – како што е редот, а тоа добро го знаат само политичарите со истенчени манири, го запетлува копчето на сакото, па дури потоа ја подава раката за да се поздрави.

Како и вообичаено за официјални средби, Брнабиќ носеше сако, бела кошула, панталони и рамни унисекс кожени чевли, но не било какви, туку со совршен крој, како скроени по мера. Модниот избор на Ана и овојпат нè потсетува на пионерката на андрогениот стил, Марлен Дитрих. Избор на кој може да ѝ позавидат и сите машки колеги, на кои често во модниот изглед им конкурира, а уште почесто – ги засенува.

Не ретко се зборува за уникатниот стил на Брнабиќ и во српските медиуми, за кои премиерката на Србија своевремено откри дека за купувањето на гардеробата е „задолжена“ нејзината партнерка Милица со која е во врска веќе 12 години.

– Јас не ги знам брендовите, марките. Мене Милица сè ми купува. Навистина не знам – според „јутарњи лист“ рекла Брнабиќ во една телевизиска емисија, каде што и навела дека најмногу сака да слуша музика од 80-те години.

Слични објави

Ева Лонгорија за абортусот во САД: „Ние жените нема да молчиме; требаше Обама да именува нови судии, а не Трамп“

Еспресо

„По разделбата со Џони Деп ги собирав деловите од својот живот, не се грижев за себе“, Винона Рајдер отворено за своите мрачни периоди од животот

Еспресо

Сузана Манчиќ прозборе за голите фотографии: Заработив повеќе од кој било во историјата на Плејбој

Еспресо

Од Летиција од Шпанија до Брижит Макрон, Џил Бајден и Елизабета Ѓоргиевска: Најдобрите модни изгледи на гала вечерта на самитот на НАТО

Еспресо

Портпаролот на Џони Деп: „Нема враќање во Пиратите од Карибите“, фановите се разочарани

Еспресо

Славчо Попоски најавува нестабилност со пороен дожд

Еспресо
Се вчитува....