03:06 - 23 јуни, 2024

Мајката на Теодора Џехверовиќ пресреќна, ќерка ѝ ќе се мажи: Свадба осмислена во шума

Популарната пејачка Теодора Џехверовиќ вчера на свадбата на нејзината долгогодишна менаџерка и пријателка Сандра го фати бидермаерот, што е сигурен знак дека таа е следната невеста. Како што почнаа шпекулациите, Теодора Џехверовиќ навистина ќе се мажи.

На овој бидермаер му се израдува и Гоца Џехверовиќ, која долго време посакува да ја види својата ќерка во среќен брак. Таа однапред се согласува со желбата на Теодора да се омажи во шума, иако таа идеја воопшто не ѝ се допаѓаше.

Инстаграм

Инаку, Теодора по неколку емотивни неуспеси конечно е со маж кој во се и одговара. Имено, по раскинувањето на двегодишната врска со Нино Челебиќ, таа веќе некое време ужива во љубовта со кошаркарот Матео Ребек и често може да се види на кошаркарските трибини како го бодри додека тој игра натпревар.

инстаграм

Сепак, момчето на Теодора поради обврски вчера не беше на свадба со својата сакана. Инаку, неразделната соработничка на пејачката, Сандра, вчера се омажи за ММА борачот Стефан Пијук, а за гала прославата младенците не штеделе.

Тие на сите гости им платиле хотелско сместување, но не и авионски билети, сепак кога ќе се земе предвид дека се 50 гости, и сместувањето скапо ги чинело младенците.

Сандра инсистирала гостите да дојдат облечени во бело, па до тој дрескод се држела и Теодора.

До матичарот, младенците стигнале во кочија.

принтскрин Инстаграм

(Фото) Бугарската принцеза Калина шокира многумина со својот изглед: Никој не знае дека имала тешка инфекција!

 

Слични објави

Данијела Мартиновиќ ги предупреди своите следбеници: Ова е лажен профил, испраќа лажни пораки

Еспресо

(Видео) Ана Николиќ му запеа на дечкото: Сегашната те буди, вели поранешната ти стигна

Еспресо

Бен Афлек конечно откри зошто е секогаш лут и безволeн на фотографиите: „Луѓето проектираат нешто на мене што јас воопшто не го чувствувам“

еспресо

(Фото) Сања Маринковиќ е „авион“ во шестата деценија: Во бикини на Ибица

еспресо

Уште една екс-девојка му помага на Бен Афлек да го преброди разводот со Џеј Ло: Таа е Гвинет Палтроу!

еспресо

(Фото) Дали е ова најзгодната Србинка? Се соблече сопругата на Огњен Амиџиќ, го покажа телото три месеци по породувањето

Еспресо
Се вчитува....