3.8 C
Скопје
02:37 - 4 март, 2024

Кумата на Харис Џиновиќ го „одра“ сопругот при развод, зеде милијарда евра! Дали Мелина ќе го следи нејзиниот пример?

Како бомба одекна шокантната вест дека естрадниот пар Харис и Мелина Џиновиќ се разведуваат по 22 години заеднички живот. Пејачот и модната дизајнерка се венчаа во 2014 година на јахтата „Малтешки сокол“, која е во сопственост на Филип Цептер, кој им беше кум, додека кума на свадбата беше Славица Еклстоун, поранешната сопруга на сопственикот на „ Формула 1″ Берни Еклстон.

Славица Еклстон, родена како Славица Радиќ, се прослави како модел пред да стане позната како сопруга на Берни Еклстон, поранешниот извршен директор на „Формула 1“. Родена во Хрватска, Славица со својата убавина ја освои модната индустрија и стана една од најбараните модели на својата генерација.

Славица го запознала Еклстоун во 1985 година, а двајцата се венчале истата година. Нивниот брак го привлече вниманието на јавноста поради огромната разлика во години (Берни беше 28 години постар од неа), но и поради фактот што Славица беше значително повисока од Берни. Сепак, нивната љубов ги надмина сите пречки и траеше цели 23 години, се до нивниот развод во 2009 година.

Разводот од Берни и донесе наследство од речиси 900 милиони евра, со што стана една од најбогатите жени во Велика Британија. Ова наследство дојде како дел од спогодбата за развод со Берни, а Славица стана позната по тоа што го доби најголемиот износ на компензаторно наследство во историјата на земјата. Славица е позната и по својата хуманитарна работа и филантропија, посветувајќи дел од своето богатство на различни добротворни организации и фондации, особено оние кои се занимаваат со заштита на жените и децата.

Славица остана посветена мајка на нејзините наследнички, ќерките Тамара и Петра. Двете ја наследиле убавината на својата мајка, но се одлучиле за помалку изложени на јавност животи, избегнувајќи го јавниот свет на славните и богатите. По разводот, Славица се повлече од јавниот живот и се посвети на приватниот живот, оградувајќи се од медиумското внимание кое го следеше нејзиниот брак со Берни.

Бракот на Харис Џиновиќ и Мелина „пукнал“ веднаш штом се вселиле во вилата на Дедиње: Нови детали за разводот на познатата двојка

Слични објави

(Фото) „Правда за Бресквица“: Протест пред српското Собрание

еспресо

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо
Се вчитува....