-3.2 C
Скопје
01:02 - 9 февруари, 2023

Канје Вест на шопинг со најстарата ќерка по разводот со Ким Кардашијан

Канје Вест и деветгодишната ќерка Норт отишле на шопинг во трговски центар во Лос Анџелес, пишува Дејли меил.

Контроверзниот рапер ја собрал Норт по тренингот кошарка и отишле заедно на шопинг, а со нив бил и телохранител. Таткото и ќерката биле видени како влегуваат во трговски центар во Лос Анџелес. Таму поминале извесно време и излегле со неколку торби за пазарење.

Семејното излегување се случило откако беше откриено дека Вест и Карадшијан и официјално се разведени. Процесот на развод траеше речиси две години. Според судската одлука, Вест на поранешната сопруга ќе и плаќа по 200.000 долари како алиментација. Покрај тоа, раперот мора да сноси 50% од трошоците поврзани со образованието и заштитата на четири деца.

Поранешните сопружници ги имаат ќерките Норт и Чикаго, и синовите Сент и Псалм.

Судските документи прецизираат дека двете страни мора да се консултираат една со друга кога донесуваат важни одлуки во врска со благосостојбата на нивните деца, а во случај на спор да побараат совет од психолог.

Слични објави

(Фото) Нашата Тијана Петреска се враќа со титула од светскиот избор за најубава студентка

Еспресо

(Фото) Мадона во нејзин стил се пресмета со зајадливите коментари – „Поклонете се кучки“

Еспресо

(Фото) Тажното писмо на Бланко со кое се извинува за скандалот на Сан Ремо: „Ве оставив во солзи како мајка ми, ме видовте кревок како дете…“

Еспресо

(Видео) Полуден пејач направи ‘ршум на Сан Ремо, ја шокираше публиката, го испратија со свирежи

Еспресо

Ѕвезите ќе им помогнат: Два хороскопски знаци многу брзо ќе ги исполнат соништата

Еспресо

Славчо Попоски: Грч студени утра, висок воздушен притисок, а еве кога ќе има мал пораст на температурите

Еспресо
Се вчитува....